Čipky

V minulosti boli čipky známkou honosného oblečenia pre vysokú šlachtu a bohatých mešťanov. Čipky sa paličkovali alebo šili v chudobných krajoch (napr. severných Čiech, alebo v niektorých častiach chudobného Slovenska), kde bývalo čipkárstvo zdrojom obživy celých rodín. A pokial sa upaličkovať jeden meter čipky v minulosti, trvalo to niekoľko desiatok hodín. Dnešné moderné textilné stroje to už zvládnu za pár sekúnd.
Čipky sú stále nevyhnutným komponentom pri práci návrhárov, krajčírov, kostimérov, módnym doplnkom v odevnom a textilnom priemysle, využívajú ích ako výrobcovia detskeho oblečenia, výrobcovia dámskej spodnej bielizne, tak aj dizajnéri bytových doplnkov.

Organza

Dekoračné materiály sú u naších zákazníkov veľmi obľúbené. S radosťou ím v našom e-shope vychádzame v ústrety a ponuku dekoračných tylov, vlizelínov a organz rozširujeme. V našej ponuke nájdete organzu v šírkach od 15 do 60 cm, bielu, zelenú, červenú i v mnohých ďalších odtieňoch, s lurexom i potlačou. Veľmi pôvabne vypadá i dekoračný tyl, či už ho použijete ako závoj ku klobúčku alebo ím oviniete svadobnú kyticu.
Výtvarnící začali v poslednej dobe organzu a dekoračný tyl používať pre bytové dekorácie. Pre naších zákazníkov sme pripravili návod na vpichovaný veniec. Veľmi krásne taký veniec vypadá, keď skombinujete niekoľko odtieňov organzy a dekoračného tylu.

Organza 16cm/1m
0,25 € / m

Skladom  (7 m)
Elastická čípka - 30mm/1m
0,45 € / m

Skladom  (35 m)
Čipka 29cm/1m
0,75 € / m

Skladom  (19 m)
Čipka glittrová 23,5cm/1m
0,85 € / m

Skladom  (3 m)
Čipka s trblietkami 22cm /1m
0,85 € / m

Skladom  (7 m)
Čipka vzdušná šírka 55 mm/1m
0,90 € / m

Skladom  (67 m)
Juta šírka 12 cm/1m
Opäť v predaji
1,50 € / m

Skladom  (33 m)
Juta - šírka 27cm - metráž
Novinka Tip
1,90 € / m

Skladom  (4 m)
13 položiek celkom